Актуелно
Почетна / Македонија / ФОТО: Мицкоски како Заев, со пораки зад него додека зборува на бина

ФОТО: Мицкоски како Заев, со пораки зад него додека зборува на бина

На денешниот протест на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, излезе да зборува со позадина идентична како на митинзите на СДСМ пред изборите во 2016 година.

Младината на партијата со банери во рацете, со разликата што, на оние од сега владејачката партија беа испишани пораки од кампањата „За живот“, на протестот на опозицијата се испишани пораки против политичкиот противник.

Претходно, власта обвини и дека ВМРО-ДПМНЕ ја краде нивната програма од 2016 година, во делот на инфраструктурните проекти.

loading...