Фото: Пожар во куќа во Радишани, едно лице евакуирано

од Берта Китинска

Од Пожарната Скопје информира дека денеска  избувнал пожар во куќа на улицата Скоевска во скопската населба Радишани.

-Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада.Пожарот за брзо време беше локализиран,и изгаснат,спасено беше лицето кое беше во куќата Нема повредени во настанот, велат од Пожарната Скопје.

Пожар на ул. Скоевска. Н.Радишани
Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада 🚒🚒🚒
Пожарот за брзо…

Posted by Пожарна Скопје on Tuesday, 11 May 2021

Слични содржини