Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / (ФОТО) Протест во Прилеп

(ФОТО) Протест во Прилеп

 

IMG_4990-640x320

На денешниот протест прилепчани бараа да се повлече аболицијата на криминалците од власта и одлуката за уште едни криминални избори.

Овој пат протестот заврши пред Прилепскиот участак, каде им се одаде почит на загинатите борци од НОБ и загинатите полицајци од „Диво насеље“, при тоа се граѓаните положија цвеќе.

Како знак на победата над фашизмот се пуштија гулаби -симбол на слобода и балони во разни бои.

IMG_5060

IMG_5056

IMG_4989

loading...