ФОТО: Спасовски го прифати предизвикот на Николовски – Засади три дрвца во Куманово

од desk2

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, го прифати предизвикот на Љупчо Николовски и засади три дрвца во Куманово, па сето тоа го сподели на Фејсбук.

– Предизвикот прифатен со задоволство. Засадив три дрвца за зелено насекаде, за чист воздух и за грижа за околината. Ги предизвикувам Сања Лукаревска, Александар Арсиќ и Арафат Муареми да го направат истото, напиша Спасовски.

Предизвикот на Ljupcho Nikolovski прифатен со задоволство. Утрово во #Куманово засадив три дрвца. За зелена 🇲🇰…

Публикувахте от Oliver Spasovski в Неделя, 6 октомври 2019 г.

Слични содржини