Актуелно
Почетна / Македонија / ФОТО: Воени авиони го надлетаа Скопје и посакаа „Добредојде за Северна Македонија во НАТО“

ФОТО: Воени авиони го надлетаа Скопје и посакаа „Добредојде за Северна Македонија во НАТО“

Американски и грчки воени авиони денеска го надлетаа Скопје со што го поздравија влезот на Северна Македонија во НАТО како 30 членка на Алијансата.

-Уште едно добредојде за Северна Македонија во НАТО. Воздухоплови од американското и грчкото воздухопловство прелетаа над главниот град. Комплексна операција координирана од нашите експерти и авторитети, напишаа на Фејсбук од министерството за одбарана.

Фото: Борче Поповски

loading...