Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Франција: Бројот на починати од КОВИД-19 надмина 27.000

Франција: Бројот на починати од КОВИД-19 надмина 27.000

Во Франција, 83 лица починаа во изминатите 24 часа од коронавирус, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 27.074, јавува Агенцијата Анадолија (АА).

Француското Министерство за здравство во писмено соопштение соопшти дека биле потврдени 507 нови случаи на заразени за истиот период.

loading...