Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Фустанот од 76 долари на Меган покажува дека нејзиниот стил е сосема различен по кралскиот живот (ФОТО)

Фустанот од 76 долари на Меган покажува дека нејзиниот стил е сосема различен по кралскиот живот (ФОТО)

Најновата „прифатлива“ облека на Меган Маркл покажува дека нејзиниот стил по кралскиот стил се развива.

Војвотката од Сасекс, која се повлече од кралските должности претходно оваа година, носеше бел фустан MagicLinen од 76 долари (60 фунти) додека беше во Беверли Хилс со принцот Хари во текот на викендот.

Таа го надополни белиот, без ракави фустан со сламена капа, балетанки, очила за сонце, црна торба за рамо и бела маска.

Обичните облеки се сериозен контраст на кралската гардероба на Маркл, во однос на стилот и достапноста.

Последните ангажмани на војвотката беа во текот на нејзината проштална турнеја на Велика Британија во март. Таа носеше претежно дизајнерски облеки за турнејата, одлучувајќи се за фустан на Викторија Бекам од 1.285 американски долари за „Endeavour Fund“ наградите.

Потоа, таа носеше впечатлив Safiyaa фустан во црвена боја од 1.693 американски долари на „Mountbatten Festival of Music“, каде беше со принцот Хари.

За последниот кралски ангажман во за „Commonwealth Day service“ во Вестминстерската опатија, таа избра смарагден фустан од „Emilia Wickstead“.

loading...