(ГАЛЕРИЈА) Протест на дожд на Шарената револуција во Гостивар

од Vladimir Zorba

Вечерва Гостивар излезе на протест на на Шарената револуција. Дождот не ги спречи демонстрантите и тие со чадори го изодеа протестниот марш.

Слични содржини