Гасол ќе игра во Барселона за 7.500 евра месечно

од Nikola Popovski

Кошаркарот По Гасол ќе игра во Барселона за минимална плата.

Тој потпиша договор до крајот на сезоната и ќе игра за шпанскиот гигант четири месеци.

Верувале или не, Гасол ќе добие 30.000 евра за четири месеци, што значи дека ќе добива 7.500 евра месечно.

Со разни надоместоци, Гасол ќе заработи вкупно 68.337 евра.

Гасол се врати во Барселона по 20 години.

loading...

Слични содржини