Генералот прецизен: Ангелов погоди мета од 100 метри далечина (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на својот фејсбук профил сподели видео во кое се гледа како пука во пластично шише оддалечено над 100 метра на вчерашното гаѓање на Камник.

Од трета мајка успеав да погодам, вели Генералот.

Слични содржини