Георгиев: Заев има начини да го зголеми мнозинството, и тоа го нервира ВМРО

од Берта Китинска

Поранешниот пратеник и потпретседател на СДСМ, Гордан Георгиев во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи  дека старо-новата влада покажа дека мнозинството со мали промени  може да биде прилично флексибилно во зависност од потребите.

– Зоран Заев како премиер, како лидер покажа дека има начини и механизми за да го зголеми тоа мнозинство, и тоа ги нервира од ВМРО, Не би ме чудело реално тие 62 да се зголемат ако работиме по некој европска агенда, од друга страна 62 е тенко мнозинство кое има потреба од многу пазарење, вели Георгиев.

loading...

Слични содржини