Герасимовски: Пензионерите од Центар ќе добијат дополнителна финансиска поддршка (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски вечерва во емисијата „10 Минути“ истакна дека имаат доста проекти преку кои сакаат да им помогнат на граѓаните.

„Како општина баравме начин да дополнително помогнеме на нашите граѓани, првично целта ни беше да им помогнеме на повозрасните граѓани кои земаат пониски пензии, односно до средна пензија“, вели Герасимовски.

Слични содржини