Германија: Две жени нападнати со нож, едната им подлегна на повредите

од Stefanija Kuzmanovska

Две жени биле избодени со нож во германскиот град Фрајбург, по што едната им подлегнала на повредите, соопшти полицијата.

Едната од нив им подлегнала на повредите, а како што е соопштено, напаѓачот е 63-годишен маж, пренесува „Фокус“.

Нападот се случил утрово околу 7:10 часот во западниот дел на Фрајбург.

Напаѓачот со нож им нанел тешки повреди на двете жени, од кои едната подоцна им подлегнала, додека 30-годишна жртва била пренесена во болница.

Според досегашните податоци од истрагата, мажот и 30-годишната жртва се познавале. Нивната врска е дел од истрагата на криминалистичката полиција која го презеде гонењето на убиството, пренесува „Информер“.

Слични содржини