Актуелно
Почетна / Слајдер / Германски државјанин пронајден починат во стан во Скопје

Германски државјанин пронајден починат во стан во Скопје

Четириест и двегодишен Германец бил пронајден починат во стан во Скопје, информираат од полицијата.

– На 28.05.2020 во 16.42 часот во СВР Скопје, С.И. пријавила дека во стан на ул. „Јордан Мијалков“ во Скопје го пронашла починат Х.Н.(42) од Германија. Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција , соопшти МВР.

loading...