Германски воздухопловни сили: Пресретнати три руски борбени авиони во меѓународниот балтички простор

од Stefanija Kuzmanovska

Три руски борбени авиони кои летаа без сигнал од транспондер беа пресретнати од германските и британските сили во меѓународниот воздушен простор над Балтичкото Море, соопшти во средата германската Luftwaffe.

Германските и британските сили идентификуваа два руски борбени авиони Сухој Су-27 и еден авион Иљушин Ил-20, објави германското воено воздухопловство на Твитер.

Поставени се и неколку слики од рускиот авион во лет, јави „Ројтерс“.

Слични содржини