Актуелно
Почетна / Спорт / Германскиа тркачка прогласена за најсекси спортистка на светот

Германскиа тркачка прогласена за најсекси спортистка на светот

Германската тркачка на 400 метри Алица Шмит (21) ја освои титулата најсекси спортистка на светот. Таа е познат со години како една од најголемите спортски надежи на Олимписките игри во Токио во 2021 година, пренесува „Индекс“.

„Не знам зошто ја освоив оваа титула. Спортот ми е приоритет број еден, а има илјадници девојки на Инстаграм кои изгледаат одлично”, изјави Шмит, која на социјалната мрежа ја следат голем број обожаватели, поточно 843.000.

loading...