Гевгелија: Во тек акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога

од Vladimir Zorba

Во Гевгелија во тек е акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога. Запленета е марихуана, а има и приведни лица, потврдуваат од МВР за МИА.

Од МВР повеќе детали за акцијата најавуваат за утре.

loading...

Слични содржини