Ги нападнале дрвокрадци: Двајца полицајци од Велес потешко повредени

од Берта Китинска

Дрвокрадци нападнале двајца полицајци од Велес.

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци, пренесува batali.net.

Еден од полицајците има отворена повреда на главата, од челото кон тилот, а другиот има затворена повреда на стомак.

loading...

Слични содржини