Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Го понижила келнерот кој одбил да ја служи затоа што немала маска: Набрзо зажалила за тоа (ВИДЕО)

Го понижила келнерот кој одбил да ја служи затоа што немала маска: Набрзо зажалила за тоа (ВИДЕО)

Жена која јавно го прозва келнерот, која одбил да ја служи бидејќи не носела маска, веројатно не очекуваше дека ќе му направи голема услуга.

Имено, Амбер Лин Гилс од Сан Диего на Фејсбук, се пожали од келнерот во „Старбакс“ затоа што тој одбил да ја послужи пијалок затоа што не носела заштитна маска.

– Запознајте го Ленин од Старбакс, кој одби да ме послужи затоа што не носев маска. Следниот пат ќе чекам полиција и ќе донесам лекарско уверение, напиша таа и објави фотографија од него.

 

Meet lenen from Starbucks who refused to serve me cause I’m not wearing a mask. Next time I will wait for cops and bring a medical exemption.

Публикувахте от Amber Lynn Gilles в Понеделник, 22 юни 2020 г.

Во своите коментари, таа исто така рече дека „маските се глупави, како и луѓето што ги носат“.

Потполно се изненадила кога луѓето, наместо да ја поддржуваат, почнале да и одговараат на неа со негативни коментари.

Некој дури започнал кампања „GoFundMe“ каде луѓето собрале над 65 илјади долари за Ленин.
Ленин се јави, им се заблагодари на сите за нивната поддршка и ја раскажа својата страна на приказната. Тој објасни дека на работа е должен да ги замоли луѓето да носат маска и го опиша нејзиното безобразно однесување.

loading...