Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Ѓоковиќ ќе игра на УС Опен

Ѓоковиќ ќе игра на УС Опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе патува во САД и ќе игра на два турнира таму.

Ѓоковиќ ќе се појави на Мастерсот во Синсинати и УС Опен, два турнира играни во „меурот“ во Њујорк.

Новак потврди дека ќе отпатува за Њујорк и ќе пристигне таму на 15 август, една недела пред почетокот на Синсинати.

loading...