Актуелно
Почетна / Спорт / Ѓоковиќ му „дели лекции“ на Дончиќ (ВИДЕО)

Ѓоковиќ му „дели лекции“ на Дончиќ (ВИДЕО)

Словенечката кошаркарска ѕвезда и член на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, игра тенис за време на паузата од сезоната. Додека игра на земја, Дончиќ се обиде да го имитира најдобриот тенисер, Новак Ѓоковиќ.

Така, тој објави видео на Инстаграм на кое удира топка во стилот на српскиот ас.

Во исто време, Словенецот толку го воодушеви Ноле, што го сподели потегот на Дончиќ на неговиот профил.

Долго време се знае дека Дончиќ е голем обожавател на српскиот тенисер.

loading...