Ѓоковиќ по поразот од Тим: Не знам дали некогаш ми се случило вакво нешто

од Берта Китинска

Новак Ѓоковиќ загуби по три сета од Доминик Тим во Лондон и со тоа беше елиминиран од завршниот Мастерс.

Ноле водеше со 4: 0 во тај-брејкот на последниот сет, но Австриецот го смени.

“Нереално е тоа што тој го направи со 0-4 на таа пауза. Не мислам дека играв лошо. Го контролирав натпреварот на 4-0, мислев дека сум близу до победа, но тој ми го одзеде. Беше храбар и работеше “, рече Ѓoковиќ.

loading...

Слични содржини