Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Гол Украинец го блокираше сообраќајот, возач го нападна (ВИДЕО)

Гол Украинец го блокираше сообраќајот, возач го нападна (ВИДЕО)

Социјалните мрежи беа преплавени со видео од средовечен човек, наводно од Украина, кој очигледно решил да го сврти вниманието на своите сограѓани со одење гол среде патот, со што го блокираше сообраќајот. Еден од возачите, пред чиј автомобил застана, очигледно му „пукнал филмот“, па му залепи една на „голиот“.

По кратката расправија меѓу двајцата, возачот го загубил темпераментот и го удрил.

Целиот настан беше придружуван од случајни минувачи, кои реагираа поинаку – од напад на смеа до вознемиреност.

Не е познато дали некој од извршителите е уапсен по инцидентот.

loading...