ГОЛЕМ СКОК на бројките во Србија, починаа три лица

од Stefanija Kuzmanovska

Во последните 24 часа, во Србија се потврдени уште 579 нови случаи на инфекција со коронавирус, додека тројца пациенти починаа.

На респиратор има 10 лица, а 574 лица се хоспитализирани.

Во изминатите 24 часа, тестирани биле вкупно 10.360 луѓе.

Слични содржини