Голема полициска акција во Арачиново: Се апсат дилери на оружје и дрога

од Берта Китинска

Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице во Св. Николе  дрога, по повеќемесечна истрага, објави пред малку на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Од МВР најавуваат детали по завршувањето на акцијата. Ова е една од низата полициски акции спроведени писледниов период.

Слични содржини