Грабеж во аптека во Аеродром

од Nikola Popovski

Полицијата соопшти дека разбојник ограбил аптека во скопската населба Аеродром.

Според информациите на МВР, вчера во 21.44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Јане Сандански“ едно лице ѝ се заканило на вработената и украло пари.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини