Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус.

Тој за „Слободен печат“ вели дека бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март.

Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш закажал два термини за тестирање, најнапред во приватната клиника Систина, а потоа во приватната клиника Филип Втори.

loading...