Почетна / Локално / Граѓански протест за спас на Универзална сала

Граѓански протест за спас на Универзална сала

Вечерва од 20 часот на платотот пред Универзална сала ќе се одржи граѓански протест за спас на овој објект на солидарноста откако во јавноста излезе информацијата дека истата ќе биде срушена на ова место ќе биде изграден парк.

Повикот за протест е креиран на фејсбук во кој се повикува на масовност „Да бидеме солидарни за срцето на Скопје“.

– Придружете се на собирот за Универзална сала, да не дозволиме да исчезне овој белег на Скопје – стои во повикот.

loading...