Гренел: Тврдењата на Курти се бесмислени, тоа е луда критика

од Vladimir Zorba

Амбасадорот Ричард Гренел вечерва рече дека се бесмислени тврдењата на лидерот на Самоопределување, Албин Курти, дека договорот од Вашингтон е на штета на Косово, а се однесува на езерото Газивода.

Гренел ги нарече тврдењата на Курти „луда критика“.

„Тоа е потполно луда критика и не би и придавал многу значење. Почетокот на спроведувањето е голем ден, голем процес, политичарите не би биле политичари ако не критикувале и тоа е ок. „Горди сме на овој договор, ќе видите дека тоа не се само празни зборови“, рече Гренел.

loading...

Слични содржини