Гужва во автобус на почетокот на учебната година (ФОТО)

од Берта Китинска

Утрово на социјалните мрежи се појави фотографија од преполн  автобус со патници.

Во описот на фотографијата  стои дека станува збор за линија број 55 во 6:50 од Арачиново.

-Учебната година ЗА ЖАЛ почна со намален број на автобуси на сите линии, односно по редуциран возен ред, пишува на фотографијата.

Од ЈСП вчера информираа дека денеска ќе се зголеми бројот на автобуси, водено откако започна пандемијата претпријатието задолжи и редарски служби кои треба да го контролираат бројот на патници, дистанцата и носењето маски.

Слични содржини