Гвен открива како ѝ успева да изгледа феноменално и на 50 години

од desk4

Гвен Стефани ја паметиме како главен вокал на No Doubt, а потоа започна и соло кариера. Неколкупати била судија на натпреварот за таленти „The Voice“, а таму се запозна со сегашниот партнер, Блејк Шелтон, кој пред неколку години беше прогласен за најзгодниот маж на светот.

Инстаграм

Гвен е и мајка на три деца, веќе наполни 50 години, но сè уште е доста активна на музичката сцена, а и мора да признаеме дека изгледа одлично и беспрекорно.

Ова се триковите кои таа ги применува:

Доследност

Било да се работи за диета или план за вежбање, Гвен е секогаш доследна на правилата.

Музика

Таа советува да составите плејлиста за вежбање, така нештата ќе одат многу полесно.

Останатите совети на Гвен пронајдете ги ТУКА.

Слични содржини