Хамилтон продаде луксузен пентхаус за 50 милиони долари (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон штотуку го продаде својот луксузен пентхаус за неверојатни 49,5 милиони долари.

Пентхаусот има шест спални соби, шест бањи, две полубањи, неколку тераси, мал базен и две наменски паркинг места.

Зафаќа три нивоа, со директен пристап до лифтот во зградата и посебен приватен лифт.

Како изгледа, погледнете подолу во галеријата:

Пентхаус, Луис Хамилтон
Пентхаус, Луис Хамилтон
Пентхаус, Луис Хамилтон
Пентхаус, Луис Хамилтон
Пентхаус, Луис Хамилтон

Слични содржини