Почетна / Македонија / Политика / Хан за Телма: Се работи за државата, треба да се преземе одговорноста и да се работи во интерес на народот

Хан за Телма: Се работи за државата, треба да се преземе одговорноста и да се работи во интерес на народот

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, откако пристигна во Скопје во изјава за Телма, порача дека доаѓа во Македонија за да го помогне процесот на преговори со цел да се пронајде решение со кое, како што рече, ќе се зачува евроатлантската перспектива на државата.

image_1436811735_52

Тој апелираше до сите политички лидери, да работат во интерес на државата, а не за личните интереси.

– Мислам дека сите треба да помогнат затоа што се работи за државата, треба да се преземе одговорноста и да се работи во интерес на народот, за иднината – изјави Хан.

loading...