Хаос во Словенија: Авион слета на сред автопат

од Nikola Popovski

Помал авион принудно слета на автопатот кај Брежје во правец кон Јесеница во Словенија.

Според полицијата во Крањ, во авионот имало две лица, кои не се повредени. Оттаму додаваат дека е обезбеден делот од патот каде што е извршено принудното слетување.

Според Словенечката служба за безбедност и спасување, околу 14 часот и 30 минути добиле дојава дека авионот принудно слетал на автопатот. Според извештаите, авионот при слетувањето удрил во банкина и се превртел.

Луѓето кои биле во авионот успеале сами да излезат од него, пренесува „N1“.

Слични содржини