Хари Стајлс со три Брит награди

од Vladimir Zorba

Англискиот пејач Хари Стајлс ја освои наградата за албум на годината на овогодинешното доделување на Брит музичките награди во Лондон.

Стајлс ја доби наградата за албумот „Harry’s House“, пренесе Ројтерс.

Стајлс, кој е и текстописец и актер, ја освои и наградата за песна на годината за „As it was“ и наградата за Уметник на годината.

Слични содржини