Хилари Свонк бремена на 49 години со близнаци!

од Nikola Popovski

Оскаровката Хилари Свонк и нејзиниот сопруг Филип Шнајдер ќе станат родители на близнаци.

48-годишната актерка ја сподели радосната вест во емисијата „Добро утро Америка“, не криејќи ја возбудата.

„Има нешто што го чекав многу долго и тоа е мојата следна вест – ќе бидам мајка. На свет ќе дојдат две деца, не ми се верува“, изјавила Хилари.

„Се чувствувам одлично во моментов, едноставно облеката ми е тесна. Ова е голем благослов, апсолутно чудо. Неверојатно е“, потврдила актерката.

Хилари и Филип се во брак од 2018 година, а претходно се забавуваа две години.

„Тоа беше сон, да се омажам за човекот од соништата покрај сите луѓе кои нѐ сакаат. Тоа беше остварување на сонот“, изјави тогаш оскаровката.

 

Слични содржини