Актуелно
Почетна / Магазин / Хит на мрежите: Куче се обидува да ја симне маската на ветеринарот (ВИДЕО)

Хит на мрежите: Куче се обидува да ја симне маската на ветеринарот (ВИДЕО)

Заштитната маска не им пречи само на луѓето. Не им се допаѓа ниту на кучињата, што се потврдува и по видеото кое собра бројни лајкови, а на кое симпатичниот бигл на ветеринарот се обидува да ја симне неговата маска.

Кучето е многу упорно, па на крајот успева да ја помести маската со шепите и муцката на ветеринарот кој го држи во рацете и едвај се брани од непослушниот пациент.

loading...