Хит ВИДЕО на отворањето на Игрите: Кога му е роденден на Дурент?

од Nikola Popovski

И покрај големиот број шпекулации Летните олимписки игри ќе се одржат. Со церемонијата на отворањето во Токио, денес сè започна.

Атмосферата меѓу Американците беше малку поинаква. Голем дел од американскиот олимписки тим го налутија една од најдобриот играч на кошарскиот Дрим тим, Кевин Дурент!

Некој реши да се пошегува со него, па им соопштил на своите сонародници дека денес ѝ е роденден на НБА ѕвездата. Сите ја испеаја познатата песна и му го честитаа роденденот. Единствениот проблем е што Дурант е роден на 29 септември.

Шегата воопшто не му се допадна на Дурант, што можеше да се види по неговата реакција. Гледаше кон сите со мрачен поглед и веројатно се обидуваше да го најде оној кој беше одговорен за ова.

Сè уште не е познато кој е „виновникот“ за ова, иако се шпекулира дека е еден од неговите соиграчи од кошаркарскиот тим.

Слични содржини