Хитови кои изведувачите ги мразат, а светот ги обожава

од Stefanija Kuzmanovska

Фактот што ѕвездите снимиле некои песни, не значи дека истите ги сакаат и покрај тоа што станале големи хитови. Причините за ова се различни. Почнувајќи од фактот дека омилените ѕвезди не секогаш снимаат свои песни, па до тоа што по пречестото изведување едноставно им е здодеано од некоја песна.

Иако некои од песните им помогнаа да ја зацврстат својата позиција на поп-сцената, овие пејачи и пејачки отворено признаа кои свои песни не ги сакаат:

Кети Пери – I Kissed A Girl

Селена Гомез – Come & Get It

Аријана Гранде – Put Your Hearts Up

Џастин Бибер– Beauty and the Beast

Мајли Сајрус – Party in the USA

Мајли Сајрус – Wrecking Ball

Тејлор Свифт – Better Than Revenge

Лејди Гага – Telephone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...

Слични содржини