Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Хоџа: Нема преговори за предизборна коалиција СДСМ-БЕСА (ВИДЕО)

Хоџа: Нема преговори за предизборна коалиција СДСМ-БЕСА (ВИДЕО)

Генералниот секретар на движењето БЕСА, Арјанит Хоџа, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за гласините за можност за предизборна коалиција на СДСМ и БЕСА, велејќи дека во моментов ниту со ВМРО-ДПМНЕ ниту со СДСМ нема преговори за ваква коалиција.

Одговарајќи на прашање од каде се тогаш шпекулациите за можноста за коалиција меѓу СДСМ и БЕСА, тој претпоставува дека се работи за тестирање на јавноста како би се перцепирала една ваква коалиција, како и дека информациите не се излезени од БЕСА и побара и СДСМ да даде одговор на ова.

Сепак, Хоџа не ја исклучува можноста за формирање ваква коалиција.

loading...