Холандската манекенка ги покажа своите „несовршености“

Холанѓанката Дафни Гронвелд (24) во последниве неколку години медиумите ја нарекоа новата Брижит Бардо. Манекенката висока 180 центиметри ги краси насловните изданија на Вог, а нејзината популарност порасна во 2012 година кога со познатиот моден дизајнер Ром Форд ја делеше насловната на дотичното француско издание.

View this post on Instagram

#daphnegroeneveld @daphnegroeneveld

A post shared by Celebritys (@hotcelebrityhunterr) on

Папараците овој викенд ја „уловија“ манекенката во Мајами каде со друштво се одмарала од работата. На себе имала мини зелено бикини, а покажала како изгледа кога не е „испеглана“ во Фотошоп.

View this post on Instagram

#daphnegroeneveld @daphnegroeneveld

A post shared by Celebritys (@hotcelebrityhunterr) on

Дафне често се фали со фотографии од приватната теретана во која е скоро секојдневно.

View this post on Instagram

#daphnegroeneveld @daphnegroeneveld

A post shared by Celebritys (@hotcelebrityhunterr) on

– Ништо не е подобро од вежбање. Доколку не се фотографираш, исто како да не си вежбал – е пошегувала манекенката.

Иако медиумите често ја поврзуваат со машките колеги, холанѓанката тврди дека е среќно слободна и посветена на модната кариера.

View this post on Instagram

Icon night ✨⭐️💫 @harpersbazaarus #bazaaricons

A post shared by Daphne (@daphnegroeneveld) on

Слични содржини