Хорор во Њујорк: Мајка убиена додека го шетала бебето во количка

од Берта Китинска

Дваесетгодишна жена е убиена со пиштол откако била застрелана во главата додека туркала количка со тримесечно бебе, изјави полицискиот комесар Кихант Севел на прес-конференција.

Брза помош ја пренела жената во болницата Метрополитен, каде што била констатирана смрт, според полицискиот комесар.

„Непознато лице и пријде и испука еден истрел во главата од непосредна близина“, изјави Севел, додавајќи дека осомничениот за убиството веднаш по пукањето побегнал од местото.
Никој досега не е уапсен.

Слични содржини