ХОРОР ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Маж од Зеница бил пронајден мртов во ќелијата откако бил приведен

од Илинка Илиоска
271 прегледи

Зеничанец почина синоќа во полициска ќелија неколку часа откако полицијата го приведе.

Самир Валентиќ, портпарол на кантоналната полиција, изјави дека приведениот, кој имал 42 години, бил пронајден мртов во 21.15 часот во просторијата за притвор на полициската станица.

Валентиќ додаде дека смртта на приведениот ја констатирал лекар од Итната помош Зеница. Истрагата ја вршеле припадници на Одделот за криминалистичка полиција под надзор на дежурниот обвинител.

Независни извори јавуваат дека мажот бил уапсен околу 17.25 часот поради нарушување на јавниот ред и мир, а при апсењето и приведувањето во притворите не биле употребени средства за присилба или физичка сила.

Обвинителот побара обдукција на телото на починатиот маж.

Слични содржини