Хороскоп: Девиците бараат трпелив, Вагите верен, а Водолијата шармантен маж

од Берта Китинска

Ако сè уште не сте го пронашле вистинскиот, во ѕвездите се крие одговорот за тоа кој би можел да биде

Хороскопот ги открива карактеристиките на знаците и може да ви помогне да го пронајдете мажот кој најмногу одговара на вашата личност. Можеби сакате некој кој е смешен и духовит или човек кој ќе ве опсипи со подароци и внимание …

Овен: Интелектуалец

Повеќето луѓе во знакот на Овен се луѓе со слободен дух и изразена логика. Тие сакаат да бидат сами и да размислуваат долго време. Жената Овен бара некој со кого може да има интелектуални разговори. Таа сака искрени и самоуверени мажи затоа што во нејзиниот живот нема простор за ситници.

Бик: Човек со силна волја

Биковите се добро познати хедонисти и уживаат во малите задоволства.Кога ќе се вљубени, тие се многу лојални. Жената во знакот на Бик има потреба од маж полн со љубов и страст. Исто така, за да го добиете, мора да бидете независни и да имате силна волја.

Близнаци: Искреност пред се

Близнаците сакаат новини, авантуристи се, дружељубиви и затоа очекуваат секогаш да шетате покрај нив, без оглед на ситуацијата.Жената во знакот на Близнаци има потреба од маж кој има свои ставови, тој е среќен да ги изрази, но во исто време е весел и забавен.

Рак: Човек со добро срце

Нема хороскопски знак кој е по љубезен и почувствителен од Ракот. Тие сакаат да го имате најдоброто од нив, но не дозволуваат да манипулирате со нив.Жената во знак на рак бара маж кој ја потсетува, дека е искрен и оној со кого е можно да се биде во нормална врска без премногу борби.

Лав: Заводник

Лав ја цени посветеноста. Ако лицето со кое се во врска не ги дели истите карактеристики, врската е веќе осудена на пропаст.Жената во знакот на Лав сака партнер кој ќе и парира. Понекогаш е несериозна и сака нејзиниот маж да биде галантен, да знае да флертува и постојано да ја заведува.

Девица: Трпението е на прво место

Девицата е еден од најмистериозните знаци во Зодијакот. Тешко е да се отворите во односите со други луѓе и ова понекогаш го комплицира создавањето на силни и длабоки врски.

Вага: Лојалноста е најважна

Вагите имаат многу изразено логично размислување и често ги анализираат сите ситуации. Вагите се импресионирани од лојални и флексибилни мажи. Таа сака да биде со некој кој нема проблем да комуницира и со кого секогаш ќе ги тера работите кон чистачката.

Шкорпија: Страствен маж секогаш има предност

Жените Шкорпии се екстремно страствени и честопати влегуваат во неволја поради навиката да прават несовесни работи. Човек полн со страст и кој ќе може да и парира во тоа, ќе изгради силна и романтична врска со неговата сопруга Шкорпија.

Стрелец: Сензуални мажи

Стрелците се авантуристички и по ветровито по природа. Тие често сакаат да пробаат нешто ново, да поминуваат време дома и во друштво на сродна душа.Претставникот на овој знак секогаш го избира оној кој ќе ја заведе, таа има изразена сензуалност и одлична смисла за хумор. Aената во знакот на Стрелец има потреба од активен маж како неа, во спротивно врската ќе заврши многу брзо.

Јарец: Интелигенција и сериозност

Луѓето во знакот на Јарец се многу интелигентни и сериозни, што се квалитети што ги ценат и кај своите партнери. Жената во знакот на Јарец бара вреден човек, кој исто така сака да се забавува. Чувството на сигурност и е многу важно во љубовта.

Водолија: Шармантните луѓе секогаш имаат поголеми шанси

Водолијата е креативна и авантуристичка. Жените Водолија сакаат харизматичен и страствен партнер. Исто така е предност ако тој сака да се дружи и да има богат социјален живот.

Риби: Романтични души

Рибите се многу емотивни луѓе кои не се навикнати да молчат ако нешто им пречи. На жените риби им треба маж кој е барем осетлив и внимателен како нив.Тие навистина ја ценат романтиката и затоа е важно често да правите такви гестови за нив.

 

loading...

Слични содржини