Хороскоп – ретка појава на небото во декември: Овие 3 знаци ги очекува тежок период

од Берта Китинска

Во последните 200 години, Големиот спој скоро секогаш се појавувал во знаците на Земјата, но сега, на 21 декември 2020 година, Јупитер и Сатурн ќе се усогласат во знакот на Водолија. Овој настан е толку редок што претходниот пат се случил во средниот век, пред 800 години.Енергијата на Водолијата е револуционерна и носи вистинска конфузија. Во ваква констелација најголемата криза и земјотресите во нивните светови ќе ги почувствуваат Овните, Биковите и Вагите.

БИК

Нервозата достигнува врв овој месец. Сепак, размислете и зачувајте ја вашата постоечка работа, без оглед на тоа што мислите дека заработувате малку. Обидете се да бидете смирени и љубезни кон деловните партнери и шефови. Емоционалната ситуација се комплицира бидејќи ги одложувате проблемите, така што сè се трупа.

Некои Бикови може да детектираат неверство или вашиот партнер се дистанцирал и се дистанцирал од вас. Се разбира, искрен разговор може да биде ефикасен, па затоа треба да ги решите сите сомнежи. Некој Бик отвора некои нови емотивни настани.

Слободните наскоро ќе остварат убаво познанство, но сепак подобро да се запознаат пред да влезат во врска.Кога станува збор за здравјето, одморете се повеќе и одете на масажи кои лекуваат за вас.

ВАГА

Во првиот дел од месецот, може да имате компликации на работа каде што може да доживеете стрес. Некои грешки се провлекоа поради вашата прекумерна релаксација. Неопходно е да не се вознемирувате и бурно да реагирате, да бидете смирени и да не влегувате во конфликти.Некои ваги можат да добијат пари од повеќе извори, така што тоа не ви создава проблем.

Овој месец може да дојде до раскинување на бракот или врската доколку сте биле незадоволни подолго време. Изразете го целото ваше незадоволство од пријателите и партнерот, па кој и да остане со вас ќе биде вистинско чудо.Овој месец, вие избирате што сакате и како сакате, а храброста е многу насилна и агресивна. Слободните Ваги имаат можност да стапат во врска со личност преку работа или запознавање на рекреација.

Кога станува збор за здравјето, внимавајте на кожата, можни се алергиски реакции.

ОВЕН

Не се препорачува да започнете нешто ново во бизнисот овој месец. Вашиот владетел Марс ќе биде негативно аспектиран со Плутон, затоа не се препорачува да се прават некои работи насилно и агресивно. Бидете трпеливи да ги завршите работите. Емотивно, големи одлуки можат да се случат со зафатен Овен.

Може да има криза и недоразбирање од страна на партнерот. Некои проблеми се предизвикани од деца, додека други се од пари. Имате поддршка од пријатели и родители.Можеби ви е пријатно и ефикасно да размислите сами без совет на другите. Слободните Овни имаат можност да запознаат зрела личност, затоа не донесувајте избрзани одлуки туку подлабоко запознајте се.Кога станува збор за здравјето, сè е во ред, но бидете активни и тренирајте.

loading...

Слични содржини