Хороскопски знаци кои доминираат во кревет: Со нив сексот секогаш e незаборавен!

од Stefanija Kuzmanovska

Некој е доминантен во кревет, а некој сака да биде задоволен од другите. Сепак, тешко е да се најде личност која секогаш ќе се труди околу вас.

Затоа, ако сте во врска со овие знаци, сигурно нема да се грижите за вашиот сексуален живот.

Тие секогаш ќе се потрудат да ве задоволат, бидејќи кога станува збор за „акција“ во кревет, тие точно знаат што прават.

Овен

Овенот сака да има контрола над сите работи во животот. Многу е амбициозен и во креветот. Тој мора да го задоволи својот партнер и да слушне дека е најдобар. Тоа не е секогаш лесно, но за него е. Овенот не бега од ништо само за да биде незаменлив. Тој ќе даде се од себе и сигурно ќе биде најстраствениот љубовник кој го познавате. Затоа, ако сте со него, ќе бидете задоволни.

Скорпија

Скорпија симболизира секс и страсти. Ако некој знае што да прави во кревет, тоа е таа. Таа сака да проба сè, не се откажува од ништо и сè е забавно за неа. Точно знае што сака, а ако апетитите на нејзиниот партнер не се толку големи, не се двоуми да најде друг што ќе ѝ одговара според страста. За неа, љубовта и страста се скоро подеднакво важни, па ако случајот не е ист со вас, тогаш ќе мора многу да се потрудите за да ја задоволите Скорпијата.

Риби

Рибите ја знаат секоја ваша слаба точка. Тие точно знаат кои се ерогените зони, што ви се допаѓа, а што не. Ќе се потрудат да се фокусираат само на вас, но и тие ќе уживаат. Секогаш е романтично со Рибите, дури и во кревет. На уживањето нема крај, и сè е како сон. Нема да ве прашаат што сакате затоа што тие веќе знаат сè. Ваше е само да се препуштите.

loading...

Слични содржини