Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу СРЕЌА ВО ЉУБОВТА до 15 мај

од Stefanija Kuzmanovska

Позицијата на планетите оваа недела, од 9 до 15 мај, носи голема среќа во љубовта за три хороскопски знаци!

Еве кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта до 15 мај.

БИК
Бикови, можно е оваа недела да одлучите да ја подигнете врската со партнерот на повисоко ниво! Врската ви е одлична и не гледате причина зошто да не ја официјализирате со брак.

Мажите родени во овој знак кои размислуваат да ја запросат партнерката имаат „поддршка“ од ѕвезди, а дамите во знакот Бик дефинитивно може да очекуваат прстен!

ДЕВИЦА
Во последните години станавте многу мрзеливи и сте заборавиле како е да вложувате многу труд за нешто. И вие ја запоставивте вашата врска, но планетите ќе ве „разбудат“ и ќе ве разбудат оваа недела, па ќе почнете да се каете.

Добрата вест е дека не е доцна! Неделава со малку труд веќе можете да поминете одлични моменти со партнерот, а ќе дадете се од себе бидејќи сфативте дека сте придонеле врската малку да тргне надолу, па сега ќе се потрудите да ја поправите. Ѕвездите се на ваша страна!

СТРЕЛЕЦ
Во последно време станавте многу ладни и воздржани, што не е типично за вас. Вашето однесување е последица на одлуката да се заштитите, но не ви се допаѓа затоа што едноставно не сте вие.

Сепак, ретроградниот Меркур ќе ве натера да се промените, т.е. бидете тоа што сте и ќе сфатите дека љубовта воопшто не изгледа толку лошо. Причината е што некој ја покажува својата наклонетост кон вас, а и вие не сте целосно рамнодушни. Препуштете се на љубовта!

Слични содржини