Хороскопскиот знак открива кој е вашиот идеален тип на маж

Секоја жена има одреден тип на маж кој најмногу ја привлекува. И додека едни сакаат романтичари, други мачо мажи, голема улога игра хороскопор. Постои совршен тип на маж за секоја од четирите видови на знаци, па проверете кој е вашиот.

Водени знаци – Рак, Риби, Скорпија

Водените знаци секогаш се подготвени за акција и најчесто се многу спонтани, па истите работи ги ценат и кај потенцијалниот партнер. Доколку сте родени во еден од овие знаци, ви треба маж кој ќе биде како вас, ќе ги сака излегувањата, патувањата и авантурите.

Огнени знаци – Лав, Овен, Стрелец

Пристојните и добри мажи едноставно не ги привлекуваат жените родени во огнените знаци. Ним им се многу поинтересни „лошите“ момци кои ќе внесат возбуда и акција во нивниот живот. Но, бидете внимателни, не сакате да се навлечете проблеми.

Воздушни знаци – Близнаци, Вага, Водолија

Жените родени во овие знави најчесто се доста несигурни па им е потребен одлучен и доминантен фраер на кој ќе можат да се потпрат и кој ќе им помогне да се изградат самодобверба. Воздушните знаци затоа начесто ги привлекуваат мажи кои сакаат да преземат иницијатива и се однесуваат заштитнички кон нив.

Земјени знаци – Девица, Бик, Јарец

Земјените знаци во животот важна им е финансиската сигурност па најмногу ги привлекуваат успешните мажи кои можат да ги осигураат, додека другите вредности паѓаат во втор план. Но, доколку сте родени во еден од овие знаци, парите и кариерата не би требало да ви биде приоритет во пронаоѓање на партнерут, туку само дополнителен бонус.

Слични содржини