Актуелно
Почетна / Спорт / Хуман потег: Ана Ивановиќ донирала 35 респиратори за Србија

Хуман потег: Ана Ивановиќ донирала 35 респиратори за Србија

Ана Ивановиќ испрати важна порака до своите следбеници на социјалните мрежи, a за нејзините зборови и понатаму се зборува низ целиот свет.

Откако донираше 35 респиратори на Србија за време на пандемијата со коронавирус, Ивановиќ објави на својот Инстаграм профил.

– Седете внатре! Многу луѓе ширум светот сега се борат, се чувствуваат исплашено и несигурно. Затоа е поважно од кога и да било да останете поврзани, мирни и сочувствителни! Потсетете се да бидете благодарни за денешниот ден – напиша поранешната тенисерка.

loading...