Актуелно
Почетна / Сцена / Хурем го напуштила „Сулејман Величествениот“ поради депресија

Хурем го напуштила „Сулејман Величествениот“ поради депресија

Актерката Мерјем Узерли ги освои срцата на публиката со улогата на Хурем во турската серија „Сулејман Величествениот“, но таа го напуштила снимањето заради ментални проблеми и депресија.

Оваа вест во 2013 година ги растажи обожавателите на оваа серија. Имено, славната Хурем долго време се бореше со депресија, а таа во оваа реализација ја замени нејзината колешка Гулчин Сантирчиоглу.

Како што пишувале медиумите во тоа време, Мерјем имала проблем со тежината за време на снимањето на сериите, поради што се претпоставува дека нејзината психичка состојба се влошила.

Пријателите рекоа дека Узерли го дала на својот татко мобилен телефон, не се јавувала на никого, а во Германија се пријавила во клиника. Продукцијата била шокирана од нејзината изјава дека веќе не може да снима.

„Лошо ми е, не можам повеќе. Не можам да го издржам тоа во Турција. Се враќам во Берлин“, рече тогаш популарната Хурем.

Патем, таа неодамна започна нов бизнис, а отвори и продавница за здрави слатки во Берлин, каде што моментно живее.

loading...